wtorek, 6 maja 2014

Klasyka w ogródku


Styl klasyczny wraca do łask. Występuje w zasadzie wszędzie. Bardzo często spotykana jest także aranżacja ogrodu w stylu klasycznym. Taka aranżacja niewątpliwie wyróżnia się na tle innych. Czym się wyróżniają ogrody przydomowe w stylu oldschoolowym? Oto garść informacji.


Rośliny kwitnące w stylu retro


Projektowanie ogrodów w stylu retro wymaga gustu. Ogrody w stylu retro są cudowne. Na pewno przyczyniają się do tego kwiaty, które w ogrodach retro przywołują wspomnienia z wiejskich ogrodów. Najczęściej w ogródkach retro pojawiają się słoneczniki. Kwiaty słonecznika nie wymagają dużo pracy, są odporne i przepięknie wyglądają na rabatach. Pośród roślin, które bardzo często pojawiają się w ogródkach retro, znajdziemy również komosy. Te trochę zapomniane kwiaty z pewnością nawiązują do tradycyjnych ogrodów. Śliczne kwiaty i piękne kolory – to na pewnoodróżni komosy na klombach. Również dalie to znak charakterystyczny ogrodów retro. Te piękne rośliny mocno kwitną i występują w wielu kolorach.

Zioła w stylu retro


Przy aranżacji ogrodu w stylu retro nie należy zapomnieć o wpleceniu w całość ziół. Rośliny użytkowe będą nie tylko cudownie wyglądały, ale także mogą być stosowane do nalewek czy jako rośliny przyprawowe. Zioła można zasadzić razem z innymi roślinami na rabatach. Można również zaaranżować oddzielną cześć, tzw. ogród ziołowy. Do ziół retro na pewno należeć będą: melisa, mięta. Zioła wymagają trochę pracy. Muszą być wypielone i mocno podlewane. Jednakże zrewanżują się świetnym wyglądem i użytecznością.

Mała architektura w stylu retro


Projektując ogród retro nie można zapomnieć o małej architekturze. W ogrodach retro świetnie sprawdzi się zarówno drewno, jak i kuty metal. Pergole, trejaże, domki drewniane, donice – to tylko nieliczne elementy małej architektury, które muszą się znaleźć w ogrodzie w stylu retro.

1 komentarz:

  1. Chyba wybrałbym właśnie ogród w takim stylu. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń