piątek, 6 czerwca 2014

Mistrzowskie projekty ogrodów

O pięknie ogródka przede wszystkim zadecydować może należyty wybór nasadzonej roślinności, która musi koniecznie komponować się w całość bez względu na bieżącą porę roku. W związku z tym, że projektowanie ogrodu wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności warto tego typu zadanie powierzyć profesjonalistom w tej dziedzinie.

Style w ogrodnictwieProjekt ogrodunależy koniecznie rozpocząć od wybrania jego stylu. Najbardziej popularnym stylem ogrodowym w naszym klimacie jest styl wiejski. Jednak wciąż rosnąca grupa osób decyduje się na wysublimowaną elegancję ogrodów francuskichbądź tajemniczy nastrój jaki zagwarantować może roślinność w stylu angielskiego ogrodu. Wielbicieli japońskiego minimalizmu na pewno zainteresuje projekt ogrodu w stylu japońskim.

Projektowanie ogrodu dopasowane do wyglądu działkiRozmieszczenie a także wybór roślin w zakładanym ogrodzie, wytyczenie w nim ścieżek i wybudowanie altanki czy oczka wodnego uzależnione jest w dużej mierze od wielkości i kształtu działki. Niektóre działki już obsadzone są drzewami oraz krzewami i warto przeanalizować jak można je wkomponować w projektowany ogród. Nierówności terenu można bez problemu wykorzystać na kaskadowe gazony lub skalne rabatki. Należy bezwzględnie o tym, że o oczekiwanym relaksie na ogrodowym tarasie zadecydować może umiejscowienie go w zacisznej części działki z dala od głośnej ulicy albo męczących sąsiadów.

Koncepcyjny projekt ogroduKażdy profesjonalny ogrodnik projektowanie ogrodu rozpoczyna od przeniesienia na papier wizji jego wyglądu z czytelnym oznaczeniem pogrupowanych gatunków roślin, wytyczeniem ścieżek pomiędzy rabatami oraz umiejscowieniem altanki lub tarasu. Koszt wiążący się z opracowaniem projektu koncepcyjnego uzależniony jest zazwyczaj od wielkości działki. Za zaprojektowanie ogrodu o powierzchni nie większej niż 500 metrów kwadratowych należy liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach od 1000 do 1500 złotych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz