poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Jak zaprojektować ogród?

Nie od dziś wiadomo, że zadbane otoczenie jest naszą wizytówką. Dlatego, warto dbać nie tylko o zewnętrzny wygląd naszego domu, ale także o otaczające go tereny. Zaplanowanie ogrodu, bo właśnie o nim mowa, może nie być łatwym zadaniem. Jednak warto poświęcić kilka chwil, by dowiedzieć się jak zaprojektować ogród, a następnie zbudować swoją własną aranżację ogrodu.


Skąd brać inspiracje przy aranżowaniu ogrodu


Swoje projektowanie wymarzonego ogrodu dobrze jest zacząć od kupna profesjonalnych gazet. Prasa o tematyce ogrodniczej bardzo często publikują odpowiednio przygotowane projekty ogrodów. Wystarczy kilkanaście minut, by dopasować je do posiadanego terenu. Pamiętać jednak trzeba, że ogrody tego typu mogą się powtarzać i za kilka chwil sąsiad tuż obok może wykorzystać identyczny. Dlatego też zdecydowanie mądrzej jest nie kopiować, a wyłącznie zainspirować się ogrodami z magazynów. Wystarczy pozmieniać roślinność, która ma rosnąć na rabatach, dostawić kilka innych elementów tak zwanej małej architektury do ogrodu, dodać fontannę lub kaskadę, a ogród w jednej chwili zyska indywidualny charakter. Projektując swój ogródek pamiętaj, by oddzielić w nim kilka stref. Najczęściej wydzielana jest strefa użytkowa, np. warzywnik oraz strefa relaksacyjna np. powierzchnia na leżak. Jeśli masz dzieci koniecznie wydziel dla nich kolejną strefę, gdzie miejsce znajdą np. piaskownice.

Ogród Idealny


Idealne ogrody wymagają pracy na każdym etapie. Zaprojektowanie funkcjonalnego, a przy okazji eleganckiego ogrodu może wymagać dużej ilości godzin pracy, jednak warto. Pamiętajmy, że dobrze pielęgnowany ogród z każdym rokiem będzie stawał się ładniejszy. Przeznacz kilka chwil i zaaranżuj swój własny ogród, a na pewno nie pożałujesz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz