poniedziałek, 31 marca 2014

Projektowanie ogrodów online


Aktualnie w zasadzie każdy z nas jest stale zajęty pracą i różnymi obowiązkami. Nie mamy czasu na różnego typu zajęcia. Postanowienie o zagospodarowaniu ogrodu również bardzo często zostawiamy ”na kiedyś”. Spędzenie mnóstwa godzin z projektantem ogrodów staje się potworną perspektywą.

Zakładanie ogrodów – czy to odpowiednia inwestycja


Na szczęście zakłady, które projektują ogrody wyszły naprzeciw wymaganiom klientów, proponując projektowanie ogrodów online, jak również udostępniając klientom zaawansowane programy do aranżacji ogrodów. Dzięki rozwojowi internetu mamy możliwość obecnie zaprojektować idealnie dopasowany do naszych potrzeb ogród. Firmy, które proponują projektowanie ogrodów online wykonują aranżację na podstawie planu sytuacyjnego. Wrysowują w to zarys domu, a następnie projektują otoczenie. Często przeprowadzana jest ankieta, która pozwala zbadać zapotrzebowanie klienta oraz jego oczekiwania. Firma rozrysowująca aranżację terenów zielonych przesyła klientowi drobiazgowe spisy roślinności, koncepcje poszczególnych elementów terenów zielonych, ich wizualizacje, a potem składa wszystkie elementy w całość, by móc oddać klientowi zrobiony projekt.

Bardzo często firmy aranżujące tereny zielone proponują zakup oprogramowania do samodzielnego aranżowania terenów zielonych. Za program do projektowania ogrodów płaci się jedynie raz. Następnie klient ma możliwość samodzielnej aranżacji krajobrazu wokół swojego budynku. Z bazy roślin i komponentów małej architektury wybiera odpowiednie dla siebie. Wpisuje je na projekt, wyrzuca te, które okażą się niepasujące i tak aż do osiągnięcia wymarzonego efektu. Ciekawą opcją w przypadku takich programów jest możliwość skonsultowania swojego stworzonego ogrodu z profesjonalnym projektantem krajobrazu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz