poniedziałek, 31 marca 2014

Ogrody w stylu nowoczesnymKlasyczne, skalne, wodne, leśne, formalne i dużo, dużo więcej. To tylko niektóre style projektów ogrodów, które mamy możliwość spotkać. Każdy z nich wyróżnia się niepowtarzalnymi aranżacjami oraz zastosowaniem pewnych charakterystycznych dla siebie elementów. Ogromną renomą cieszą się jednak w ostatnim czasie tak zwane ogrody nowoczesne.

W jakim otoczeniu i dla kogo aranżacje nowoczesne


Aranżacje ogrodów nowoczesnych doskonale prezentują jako motyw uzupełniający nowoczesne budownictwo. Dzięki zastosowaniu czasem niecodziennych rozwiązań, aranżacje nowoczesne są proste w utrzymaniu, a także bardzo eleganckie. Aranżacja ogrodu w typie nowoczesnym powinna wyróżniać się pomysłowością i innowacyjnością. Szalenie ważna jest różnorodność roślinności w takim ogrodzie, zwłaszcza w kwestii ich kolorów i kształtów. W ogrodach nowoczesnych często stosuje się elementy geometryczne. Spiralnie układana kostka brukowa, kwadratowe klombykwietniki, to tylko niektóre elementy stosowane w tego typu ogrodach. Osoby decydujące się na ogród nowoczesny bardzo często decydują się również na różne akcenty wodne. Aranżacja ogrodu nowoczesnego odchodzi od tradycyjnych rzeźbionych fontann, za to stawia na geometryczne fontanny i baseny.


Aranżacja w ogrodach nowoczesnych


Aranżacja ogrodu w stylu nowoczesnym często wybierana jest przez dużo pracujące, nowoczesne osoby, które nie będą miały za wiele czasu na jego konserwację. Dlatego w aranżacjach nowoczesnych wykorzystuje się bardzo często automatyczne systemy zraszania i odprowadzania wody oraz maty minimalizujące wyrastanie chwastów. Rośliny w ogrodach nowoczesnych wybieralne są w ten sposób, by nie potrzebowały zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Nowoczesny teren zielony perfekcyjnie zaprojektowany i stworzony będzie świetnym miejscem, w którym można zrelaksować się po stresującym dniu. Wygodne, praktyczne, a jednocześnie różnobarwne i szykowne – taki są właśnie nowoczesne ogrody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz